Šta može biti predmet osiguranja?
Građevinski objekat u vlasništvu osiguranika (porodična kuća, stan, pomoćni objekti, ekonomski objekti, vikend kuća, kao i podne i zidne obloge, stakla na vratima i prozorima,ugrađene instalacije, kotlovi i kaljeve peći, bojleri i sanitarni uređaji u tim objektima).
Objekti u izgradnji i objekti i oprema u montaži (sav materijal, oprema i svi radovi objekta u izgradnji i mašine, uređaji i instalacije koje se montiraju).
Stvari domaćinstva, novac i dragocenosti, umetnički predmeti i sl.
Imovina pravnih lica i preduzetnika (objekti, postrojenja, oprema, zalihe i novac).
Od kojih rizika se možete osigurati?
Najčešće su pokriveni rizici od požara, udara groma, eksplozije, oluje, grada, poplave ili bujice, izlivanja iz vodovodnih ili kanalizacionih cevi, klizanja tla, odronjavanja zemljišta, snežne lavine, provalne krađe i razbojništva, javnih manifestacija i demonstracija.
Osiguranje imovine je, po pravilu, dobrovoljno osiguranje. Kod ovih osiguranja suma osiguranja mora biti realno utvrđena a iznos naknade iz ugovora o osiguranju ne može biti veći od stvarne štete. Iznos naknade ne može biti veći od naznačenog iznosa na polisi (suma osiguranja) čak i ako je stvarna šteta veća od tog iznosa.
Razmotrite koliku premiju osiguranja plaćate, koja pokrića su obuhvaćena i koliku će Vam naknadu za eventualno nastalu štetu isplatiti društvo za osiguranje.
Naš tim je tu da vam pruži savet u odabiru polise, pomogne da odaberete polisu koja nudi najbolji odnos uloženo-dobijeno i asistira prilikom naplate štete.